FARMA JE UZAVŘENA, probíhá sklizeň a zpracování.

(Opatření je dáno omezeným množstvím parkovacích míst i rodinných příslušníků. Děkujeme za pochopení)

 

dNy otevřených dveří 2021

Sobota 10. července  a neděle 11. července 

od 10 do 17 hodin

Pozor, letos již nebudou součástí komentované prohlídky! 

 

 Za kouzlem Provence již nemusíte do Francie! Každý rok farmu otvíráme veřejnosti v rámci našich levandulových dnů otevřených dveří. Na vrcholu sezóny, kdy jsou políčka v plném květu, si můžete prohlédnout různé levandulové kultivary, nakoupit naše levandulové výrobky a relaxovat, třeba s drobným občerstvením.

 • více jak 50 rozkvetlých kultivarů levandule na 6 polích a levandulový ornament v plné kráse
• kousek z našeho levandulového světa, který můžete získat v levandulovém zahradním krámku u něžnějšího osazenstva farmy
• osvěžení vašich chuťových buněk, o které se tradičně postará Cukrárna a kavárna Dortletka
• višňový sad, v jehož stínu můžete relaxovat, pozorovat motýly a poslouchat bzukot včelek a čmeláků, deky na piknik s sebou

Vstup možný i se psy, ale pouze na vodítku, majitel ručí za bezpečnost návštěvníků, pes neznečistí prostor farmy.

Fotografování povoleno za předpokladu šetrného přístupu k rostlinám.

Je zakázáno po levanduli šlapat nebo ji trhat! 

 Další detaily můžete najít na našich sociálních sítích.

 

 

 

 

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

červenec 2021

V letošním roce bude možné farmu navštívit pomocí rezervace i mimo dny otevřených dveří (viz. níže) – od 3. 7. do 18. 7. , začátky obvykle v 11:00 a 14:30 (mimo tyto hodiny je prostor rezervovaný dalším aktivitám). Pro milovníky levandule a zájemce o informace, na které není během hektických dnů otevřených dveří čas, jsme se rozhodli uspořádat samostatné termíny komentovaných prohlídek.  Prohlídky budou zpoplatněné cenou 90 Kč/dospělá osoba (děti do 15 let zdarma), výměnou získáte nerušený výklad s možností konzultací souvisejících s pěstováním levandule. V rámci vymezeného času 1,5 hodiny můžete relaxovat, fotografovat a nakupovat bez všudypřítomných davů dalších návštěvníků – během prohlídek není zajištěno občerstvení. Maximální počet účastníků prohlídky je nejčastěji 25 dospělých osob, v případě skupin individuální domluva.

Rezervovat prohlídku a zjistit aktuální stav volných míst je možné na této stránce:

https://levandulepodripem.reenio.cz/

 

 

 FOCENÍ V LEVANDULI

červenec 2021

I v letošním roce nabízíme všem fotografům, kteří hledají levandulovou krásu bez návštěvníků a nechtějí polední ostré sluneční paprsky, možnost zarezervovat si ranní nebo večerní čas pro soukromé nebo profesionální focení. Jedná se o dny od 3. 7. do 18. 7., od 7:00 do 11:00 a 16:00 do 21:00 (případné časnější nebo pozdější časy pouze po domluvě). Rezervací získáte prostor levandulových polí pouze pro sebe a své případné klienty. Po zvážení rozsahu poškození rostlin si od letošního roku vyhrazujeme právo individuálně rozhodovat o fotografování zvířat – zájem o jejich fotografování hlaste předem.

Cena za 30min rezervaci činí 500Kč.  V ceně nejsou zahrnuty žádné rekvizity. Na místě bude k dispozici bude malý mobilní stan na převlečení a bude zde možnost koupě čerstvé levandule. Termín focení je možné rezervovat a spravovat na této stránce:

https://levandulepodripem.reenio.cz/

 

 

 

FOTOGRAFIE Z MINULÝCH ROČNÍKŮ DOD (levandulová farma & foto lucka alucca)

+420 603 365 040

info@levandulepodripem.cz

Levandulová farma Židovice
Mgr. Petr Nový
Židovice 130, 411 83 Hrobce

Ekologický zemědělec

Kontaktujte nás

LEVANDULE POD ŘÍPEM Pěstujeme levanduli s láskou