Levandule pod Řípem - Logo

Jaké to letos bylo s levandulí?

Rok se pomalu chýlí do poslední čtvrtiny a my máme chvilku na ohlédnutí za letošní sezónou. Možná tento příspěvek bude trošku více emotivní než ostatní. Letos jsme vás pro vás otevřeli dveře během dvou víkendů. Nebudeme vás unavovat popisováním příprav (plánovaných minimálně půl roku dopředu), ale chtěli bychom se s vámi podělit s několika příběhy, které ilustrují, co pro nás Dny otevřených dveří jsou.

Radost

Během těchto dnů jsme zvyklí, že rozdáváme radost – ať už v podobě strávení času u nás a zážitků s tím spojených nebo nakoupením dárků. Ale někdy je to naopak.  Každý rok dostáváme věnec na dveře od jedné úžasné ženské, která před pěti lety přišla na úplně první den otevřených dveří, sedla si k nám ke stánku a začala nám pomáhat.  Z návštěvnice se během let stala rodinná přítelkyně, která s námi každoročně dny otevřených dveří absolvuje. Její dárek můžete obdivovat každý rok  na čestném místě u vchodu.

Nečekaný dárek jsme dostali s maminkou během obsluhování v levandulovém stánku. Po klasickém nákupu, nám zákaznice říká: „Víte, my jsme z Austrálie. Když jsme teď v Čechách, tak jsme museli zajet k vám a tady máte od nás něco na památku“ – a podává nám malý bumerang. Pro nás byl dárek ne ten bumerang, ale to že paní chtěla trávit čas právě u nás (mimochodem bumerang nám zdobí ledničku).

Dobrodružství

To je za tímto keříkem levandule, který se má k čile k světu. Není to obyčejný keřík, ale keřík přivezený naší zákaznicí, která se nabídla, že nám přiveze levanduli z Mont Ventoux (protože námi vyzvednutý keřík následný pobyt v Provence nepřežil). Nad předávaným keříkem jsme zírali, jakou péči věnovala tomu, aby keříku neporušila kořeny, jak se o něj starala, než bezpečně dorazil až k nám. Při podávání pytlíku provensálské zeminy jsme šli do kolen.

Ohleduplnost, empatie,

které je mezi lidmi čím dál tím méně- tu pro nás letos ztělesňuje jeden pán, který se neváhal pustit do zrovna nepříliš ukázněných návštěvníků, kteří za honbou nejlepší fotky, polámali několik keříků levandule.  Tento pán řekl pro nás něco moc hezkého v následujícím smyslu: “Farma je otevřená, abychom se tu mohli kochat, a vy jim oplácíte tak, že se k jejich práci chováte takhle…“. Nás to tenkrát moc potěšilo, že nevidíte jen hezkou levanduli, ale i tu práci za ní a stála vám za to se za ní postavit, díky!

Setkání 

Dny, kdy se potkáme s našimi přáteli a jsme rádi, že je to místo i pro vás, kdy tu strávíte hezký den s rodinnou,  přáteli. Je skvělé, že každý rok je vidět v sadu víc piknikových dek. Letos nás překvapil návštěvou manželský pár, který u nás měl svatbu. Přišli se podívat i s „lišákem“, pro kterého máme velkou slabost, nikdo neumí nést svatební prstýnky tak jako on.

Když kvete levandule, nevíme, kam dřív skočit. Jsme unavení a na rovinu, někteří  z nás jsou i protivní (nebudeme jmenovat), ale je to pro nás čas plný zážitků a především srdeční záležitost (někteří tvrdí, že dokonce cítí až takové bolení na prsou). 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Levandule pod Řípem - Logo